Profile

Arman Salmani

Contact Details

Please reference ALA's Personal Data Notification

Bio

غار تاریخی مغان

غار تاریخی مغان از دیگر جاذبه های دیدنی شهر کیش  است که در فاصله سی و پنج کیلومتری از شهر و در امتداد جاده خلج واقع شده است . حین بازدید از این غار با سنگواره های متعددی روبرو می شوید که برخی یکصد میلیون سال قدمت دارند  . البته بهتر قبل ورود به این غاز با یک راهنمای با تجربه مشورت نموده و تجهیزات لازم را به همراه داشته باشید .

باغ ملی

باغ ملی یکی از قدیمی ترین پارک های شهر کیش و تور کیش سفر باتو   است که از سال ۱۳۴۵ افتتاح گردید . این باغ زیبا دارای طبیعتی دل انگیز است و از این رو به یکی از پرطرفدارترین تفرجگاههای شهر کیش  تبدیل شده است . باغ ملی در امتداد خیابان خیابان امام خمینی قرار دارد و دسترسی به آن بسیار آسان است .

طبیعت زیبای شاندیز و طرقبه

شهرهای زیبا و سرسبز شاندیز و طرقبه از ییلاقات خوش آب و هوای اطراف شهر کیش  است در فاصله پانزده کیلومتری از شهر کیش  قرار گرفته اند . این مناطق در تمام طول سال و به ویژه فصول گرم مملو از گردشگر است و وجود طبیعت زیبا و امکانات رفاهی و تفریحی متنوع سبب شده به تفرجگاههای پر طرفدار کیش  تبدیل شوند

طبیعت زیبای این مناطق و وجود رستوران های متنوع  سبب شده روزانه گردشگران بسیاری برای صرف نهار و شام راهی این مناطق شوند . احتمالا تعریف رستوران ها و کباب های لذیذ شاندیز را بارها و بارها شنیده اید ، و طرقبه نیز دارای رستوران های سنتی متعددی استو دیزی های معروفی دارد.

تور کیش لحظه آخری را از دست ندهید.

رودخانه ای خروشان از کنار شهر شاندیز می گذرد که در آب و هوای و طبیعت زیبای آن تاثیر گذارده ، این رودخانه از کوههای بینالود سرچشمه می گیرد و در امتداد مسیر خود از میان شهر ها و روستاهای مختلفی می گذرد .

باید افزود شهر شاندیز دارای جاذبه های تفریحی متنوعی است بنابراین پیشنهاد می کنیم یک روز کامل را به گشت و گذار در آن اختصاص دهید . و از میان همه آن ها پارک جنگلی شاندیز ، رصدخانه نجوم و موزه شهرداری از جمله معروف ترین ها هستند اما بازدید از فروشگاه های عرضه سوغاتی و صنایع دستی نیز جذاب و سرگرم کننده خواهد بود  .